Vinotéka Fovin

web: www.vinoteka-fovin.cz, e-mail: formanzdenek@email.cz

Vinotéka Fovin

Prodej vína

Naše firma FOVIN s.r.o. a firma Ing. Zdeněk Forman se nachází v Nových Bránicích, 20 km jižně od Brna v sousedství města Dolní Kounice.

Vlastníme 85 ha vinic ve vinařských obcích Dolní Kounice, Jezeřany-Maršovice a Vedrovice. Z této výměry je 45 ha nových vinic vysázených v letech 2002-2004. Celou produkci hroznů zpracováváme na výrobu jakostních a přívlaskových vín. Naše historie se datuje od 1.7.1991 kdy jsem se nechal u obecního úřadu v Nových Bránicích zapsat jako´samostatně hospodařící rolník se zaměřením na pěstování hroznů révy vinné a výrobu vína. Význámných ocenění vín jsme dosáhli na Valtických vinných trzích, GRAND PRIX VINEX, VINUM JUVENALE, získali jsme ocenění KRÁL VÍN ČESKÉ REPUBLIKY pro rok 2005.

Ve svých sklepích máme uloženu rozsáhlou sbírku archívních vín, kterou Ing.Zdeněk Forman svojí dlouhotrvající činností postupně vybudoval,kdy níže uvedená vína do této sbírky z vlastních finančních prostředků postupně nakoupil,odborným způsobem dlouhodobě uskladnil v adpovídajících prostorách(v archivním sklepě uložil).Jsou zde vína ročníků 1972-2005 téměř ze všech vinařských podníků bývalého Československa a dále pak od vinařů a vinařských firem z Portugalska, Španělska, Francie, Německa, Itálie, Švýcarska, Rakouska, Rumunska, Maďarska, bývalé Jugoslávie, Bulharska, Turecka, Řecka, Nového Zélandu, Austrálie, Japonska, Kanady, Argentiny, Alžírska, Tuniska, USA a zemí bývalého SSSR.

Při větším počtu zájemců provádíme i ochutnávky těchto archivních vín.Minimální počet zúčastněných je 15 osob. Vstupné je 1500 Kč na osobu.V této ceně je zahrnuto občerstvení a ochutnávka 10 vzorků archivních vín.Při koupi archivního vína se toto vstupné odečte z ceny koupeného archivního  vína.

Fotogalerie

Pohled je z naší vinice v Jezeřanech-Maršovicích na panorama Jižní Moravy. Vlevo Pavlovské vrchy u Mikulova, vpravo Liské vrchy v Rakousku.

Pohled je z naší vinice v Jezeřanech-Maršovicích na panorama Jižní Moravy. Vlevo Pavlovské vrchy u Mikulova, vpravo Liské vrchy v Rakousku.

Vinice v Jezeřanech-Maršovicích na terasách ve stáří 37 roků, která téměř každým rokem dává přívlastková vína. Výjimkou nebyl ani letošní nepříznivý rok.

Vinice v Jezeřanech-Maršovicích na terasách ve stáří 37 roků, která téměř každým rokem dává přívlastková vína. Výjimkou nebyl ani letošní nepříznivý rok.

Hrozny odrůdy Veltlínské zelené připravené na výrobu slámového vína ze sklizně 2003 v množství 50 000 Kg, ze kterého bylo vyrobeno 8000 lt. vína s přívlastkem Slámové víno. Toto víno zraje v lahvích o obsahu 0,2lt ve sklepě archivních vín a je připraveno k prodeji v kategorii  révových vín s přívlastkem.

Hrozny odrůdy Veltlínské zelené připravené na výrobu slámového vína ze sklizně 2003 v množství 50 000 Kg, ze kterého bylo vyrobeno 8000 lt. vína s přívlastkem Slámové víno.Toto víno zraje v lahvích o obsahu 0,2lt ve sklepě archivních vín a je připraveno k prodeji v kategorii  révových vín s přívlastkem.

Hrozny odrůdy Frankovka ze sklizně 2005 v množství 35 000 kg ze kterého bylo vyrobeno víno  s přívlastkem Slámové víno v množství 5500 lt. Toto víno zraje v lahvích o obsahu 0,2lt v archivním sklepě a je připraveno k prodeji v kategorii révových vín s přívlastkem.

Hrozny odrůdy Frankovka ze sklizně 2005 v množství 35 000 kg ze kterého bylo vyrobeno víno  s přívlastkem Slámové víno v množství 5500 lt.  Toto víno zraje v lahvích o obsahu 0,2lt v archivním sklepě a je připraveno k prodeji v kategorii révových vín s přívlastkem.

Sklep v Dolních Kounicích, kde jsou uložena převážně červená vína a vybrané šarže zde dozrávají v barriquových sudech.

Sklep v Dolních Kounicích, kde jsou uložena převážně červená vína a vybrané šarže zde dozrávají v barriquových sudech. Sklep v Dolních Kounicích, kde jsou uložena převážně červená vína a vybrané šarže zde dozrávají v barriquových sudech. Sklep v Dolních Kounicích, kde jsou uložena převážně červená vína a vybrané šarže zde dozrávají v barriquových sudech.

Nově vybudovaná provozovna v Nových Bránicích pro skladování vína, plnění vína do lahví a jeho expedici.

 Nově vybudovaná provozovna v Nových Bránicích pro skladování vína, plnění vína do lahví a jeho expedici. Nově vybudovaná provozovna v Nových Bránicích pro skladování vína, plnění vína do lahví a jeho expedici.

Sklep v Nových Bránicích, kde jsou uložena přívlastková vína v nerezovích tancích a archivní vína v lahvích. Lahví je zde uloženo téměř 20 000 ks.

Sklep v Nových Bránicích, kde jsou uložena přívlastková vína v nerezovích tancích a archivní vína v lahvích. Lahví je zde uloženo téměř 20 000 ks.Sklep v Nových Bránicích, kde jsou uložena přívlastková vína v nerezovích tancích a archivní vína v lahvích. Lahví je zde uloženo téměř 20 000 ks.

Sklep v Nových Bránicích, kde jsou uložena přívlastková vína v nerezovích tancích a archivní vína v lahvích. Lahví je zde uloženo téměř 20 000 ks.Sklep v Nových Bránicích, kde jsou uložena přívlastková vína v nerezovích tancích a archivní vína v lahvích. Lahví je zde uloženo téměř 20 000 ks.

 

Přihlášení

přihlásit | registrovat

Rychlý kontakt

Vinotéka Fovin

telefon: 731486685

Provozní doba: 
Po-Pá 9–12 hod. 13–16 hod.

Odběr vína mimo provozní dobu je možné domluvit telefonicky na výše uvedeném tel. čísle.

Vinotéka Fovin - Czech Republic, e-mail: formanzdenek@email.cz
Provozováno CMS / E-shop (c)2019 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies