Vinotéka Fovin

web: www.vinoteka-fovin.cz, e-mail: formanzdenek@email.cz

Vinotéka Fovin

Odstín červené barvy vína odpovídá velikosti sklizně,ale vždy je méně intenzivní nežli u Svatovavřineckého.Mladé víno Modrého Portugalu  má jemnou květinovou vůni,která je nesmírně příjemná,a je li podporována mladistvou harmonií vína pak svádí k opakovanému doušku.Při zrání vína se objevují vůně čerstvého sena. Použitím zvláštní technologie,tzv.karbonické macerace,lze z Modrého Portugalu vytvořit velmi příjemný typ mladého vína.To přichází na trh pod názvem"Martinské víno" v den svátku sv.Martina ( 11.listopadu ),tedy ještě před světoznámým francouzským Beaujolais,k němuž se dá směle přirovnat.

Víno Portugalu se občas používalo ke spojování s vínem Frankovky,aby se dosáhlo rychlejšího zrání a zjemnila se tvrdost kyselin a tříslovin Frankovky.Takovou směs nazývali na Slovácku "Slovácký granát" a bývala velmi oblíbená.

Barva: jemně rubínová

Vůně: jmně květinová

Chuť: lehčí,s menším obsahem tříslovin,harmonická

Ve vůni a chuti můžeme hledat: květiny,čerstvé seno

Vhodnost ke skladování: malá

Stolování: Vína Modrého Portugalu se často pila při družné zábavě pod víchem,kde se podávaly studené mmasité pokrmy.Lehká vína této odrůdy se hodí k zshnání žízně při stolování a dají se kombinovat svelkou paletou pokrmů,neboť svým neutrálním dojmem výraz jídel nikterak neruší.Jsou vhodná ke zrajícím sýrům,k drůbežímu masu s hutnou úpravou i k těstovinám

Počet stránek:1
 

Přihlášení

přihlásit | registrovat

Rychlý kontakt

Vinotéka Fovin

telefon: 731486685

Provozní doba: 
Po-Pá 9–12 hod. 13–16 hod.

Odběr vína mimo provozní dobu je možné domluvit telefonicky na výše uvedeném tel. čísle.

Vinotéka Fovin - Czech Republic, e-mail: formanzdenek@email.cz
Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies